Hatay’da 100. Yıl Köyü Projesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi

HATAY-28.11.2023-HİBYA- Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Jandarma Asayiş Vakfı, Gülmek İyileştirir Derneği ve gönüllülerin katkılarıyla hayata geçirilen 100. Yıl Köyü Projesi’nin temel atma töreni Tayfur Sökmen Kampüsü’nde yapıldı.

Hatay’da 100. Yıl Köyü Projesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi

Törene; Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Orgeneral Ali Çardakçı, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Veysel Eren, Hatay İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ömer Ersever, Gülmek İyileştirir Derneği üyeleri, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ersin Can, Prof. Dr. Erhan Yengil, Prof. Dr. Mehmet Turan ile personel katıldı.

Kurdele kesiminde konuşan Rektör Prof. Dr. Veysel Eren, 100. Yıl Köyü Projesi’nin hayata geçirilmesine katkı sunan herkese teşekkürlerini iletti.

120 dönümlük geniş bir araziye kurulacak olan 100. Yıl Köyü’nde 300 evin yanı sıra destek birimleri ve istihdam atölyeleri yer alacak. İlk 3 yılında ücretsiz olarak depremzede ailelerin kullanımına sunulacak olan proje daha sonra Mustafa Kemal Üniversitesi Öğrenci Yurdu ve çeşitli üniversite birimleri yönetiminde kullanılacak.

  Hibya Haber Ajansı